HEEZE – Onder goede omstandigheden is zaterdag het JPBalki-event gehouden in Heeze. Honderden deelnemers verschenen aan de start van de verschillende afstanden, waarbij vooral het hardlopen centraal stond.
De middag begon met de 3 kilometer lange kidsrun. Jongere deelnemers gingen fanatiek van start en werden langs het parcours aangemoedigd door ouders en toeschouwers. De sfeer was ontspannen, maar er werd zichtbaar gestreden om goede tijden.
Het sportieve zwaartepunt lag daarna bij de langere afstanden. Om 14.30 uur gingen de lopers van de halve marathon (21 kilometer) van start. Zij kregen een uitdagend parcours voorgeschoteld door en rondom Heeze, waarbij het tempo al snel uiteenliep van recreatief tot prestatief.
Een half uur later volgden de deelnemers van de 7, 10 en 14 kilometer. Op deze afstanden was het deelnemersveld breed: van fanatieke hardlopers tot recreanten die vooral voor de beleving en het goede doel meeliepen. Langs de route zorgden supporters voor extra motivatie, wat bijdroeg aan een positieve en energieke sfeer.
Gedurende de middag stroomden de eerste lopers alweer binnen, zichtbaar moe maar voldaan. Vooral op de langere afstanden was het doorzettingsvermogen goed zichtbaar, met sterke eindsprints en persoonlijke prestaties.
Het evenement stond in het teken van sportiviteit en saamhorigheid, ter nagedachtenis aan Jean-Paul Balkestein. De opbrengst van het evenement gaat naar de AMC Foundation en Stichting Hartekind.
Na afloop van de sportieve prestaties werd de dag feestelijk afgesloten met een afterparty bij Kasteel Heeze.
Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android