HEEZE-LEENDE – Het aantal verkeersongevallen in de gemeente Heeze-Leende is in 2023 flink gestegen. Met 104 incidenten per 10.000 inwoners staat de gemeente op de vijfde plek in de ranglijst van meest verkeersonveilige gemeenten in Noord-Brabant. Dit blijkt uit een onderzoek gebaseerd op gegevens van Rijkswaterstaat.
Landelijke stijging zichtbaar in Brabant
Noord-Brabant zag in 2023 een stijging van 9,5% in het aantal verkeersincidenten, wat neerkomt op zo’n 20.400 geregistreerde ongelukken. Deze stijging ligt net onder het landelijke gemiddelde van 9,8%, maar is niettemin zorgwekkend.
Wat betekent dit voor automobilisten?
Volgens Menno Dijcks, expert autoverzekeringen, kan de stijging van het aantal verkeersongevallen invloed hebben op de autopremies. "Meer schadeclaims leiden vaak tot hogere premies, zeker in gebieden waar relatief veel ongelukken gebeuren," zegt Dijcks.
Gelukkig leiden de meeste incidenten alleen tot blikschade (82,2% van de gevallen).
Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android