Luister
muziek
26 Februari 2015 12:39
Deel dit artikel:

Floor Wittkowski wint gemeentelijke finale voorleeswedstrijd

HEEZE - 'Droevig', 'Tranen in de ogen', 'Ouderwets'. Dat klinken als termen die niet bepaald horen bij een winnaar voor een voorleeswedstrijd. Toch waren het allemaal complimenten voor Floor Wittkowski uit groep zeven van de Trumakkers. Zij won afgelopen donderdag 26 februari de gemeentelijke finale van de voorleeswedstrijd 2014-2015.

Floor las voor uit 'Mariska de Circusprinses' van Sandor Kis, een boek uit 1960. De jury, onder leiding van wethouder Mathieu Moons, zei dat Floor op werkelijk alle punten hoog scoorde. Ze keek het publiek aan, was rustig, verstaanbaar en legde emotie in haar verhaal. Floor was, ook volgens Heeze24, de terechte winnaar. Maar dat betekent niet dat de rest van het deelnemersveld zwak was.

'De jury had het heel moeilijk, en alle deelnemers hebben het ontzettend knap gedaan', zei Moons voor de prijsuitreiking. Hij vertrouwde de honderden aanwezige kinderen toe dat het ontzettend moeilijk is om voor zo'n groot publiek te spreken. 'En al dat oefenen, dat voorbereiden, echt een hele goede prestatie.'

Guusje de Best van de Dirk Heziusschool mocht de spits afbijten met een passage uit 'Oorlogsgeheimen' van Jacques Vriens. Ook zij scoorde op veel criteria hoog, zei de jury, en vooral op fragmentkeuze en de ontroering die zij in het verhaal legde. Later zou ook Sofie Zuidema van Kindcentrum De Parel uit het boek van Vriens voorlezen: Ook zij koos een mooi stuk uit het boek en legde de emotie bij het publiek neer.

Britt Schouten (Merlebos) kwam met een heel dik boek ten tonele: Geronimo Stilton's 'Fantasia 6'. Zij had als geen ander interactie met het publiek, aldus de jury. Elke Klemans van de Talententoren ging voor 'Fantasia 9'. Zij introduceerde haar verhaal heel goed bij de luisteraars, vóór zij begon, en had een heel goed stemgebruik. Dat vond de jury ook prettig bij Thijs Schutte, de enige mannelijke deelnemer. Hij bracht 'Griezelbus 0' van Paul van Loon. Naast zijn stemgebruik vond de jury hem prettig en rustig in de stoel zitten.

'Er is vandaag ook een vreemde eend in de bijt', zei Martijn Haneveer van Bibliotheek Heeze, voor de ochtend begon. Maithe Kennis uit Valkenswaard mocht ook in Heeze voorlezen, nadat zij om persoonlijke redenen niet in haar eigen dorp mee kon doen. 'Zij doet dan ook niet mee met onze wedstrijd', zegt Haneveer. 'Maar omdat de jury's landelijk op dezelfde punten toetsen, sturen we haar cijfers door naar Valkenswaard.' Maithe koos een mooi verhaal (Dat heb ik weer, deel 3 van Carrie Slee) en had goede interactie met het publiek. Ook een compliment: Haar fans en klasgenoten van De Dorenhagen waren misschien wel het meest fanatieke publiek van de dag.

Improvisatietheater 'Struis' speelde de voorstellingen aan elkaar, met een theaterstukje over 'Lieve Lees Bees', een boekenliefhebbend beestje dat een boekenwurm probeert te overtuigen dat boeken niet zijn om op te eten. Zij werden, net als de jury, na de wedstrijd door Martijn Haneveer bedankt. De volledige jury bestond uit Jan van de Donk, Annemie van Asten, Coryta Penning en Ingrid van de Kruis onder leiding van wethouder Mathieu Moons.

Floor mag na de winst door naar de provinciale halve finale in Goirle op 21 maart. Heeze-Leende is elk jaar goed vertegenwoordigd bij de voorleeswedstrijd, aangezien honderden kinderen al jaren enthousiast meedoen, maar muisstil naar anderen luisteren als dat moet. De boodschap van de wedstrijd is duidelijk, en het feit dat Floor won met een boek uit 1960 onderstreept dat: Lezen is super leuk, totaal niet ouderwets, en je kunt er ook nog iets mee bereiken.

Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie