Luister
muziek
08 November 2016 11:19
Deel dit artikel:

Op zoek naar de roofridder van Kapellerput

HEEZE - Wie kent nog de spannende geschiedenis van de roofridder die ervoor gezorgd heeft dat bij Kapellerput een kapel zomaar verdween? Op die plaats is nu nog steeds een gat gevuld met water.

heeze-leende24
  / Redactie
Advertentie

De omgeving van Kapellerput met de Sterkselse Aa is het decor voor een  prachtige wandeling, die IVN Heeze-Leende op zondag 20 november organiseert voor het hele gezin. Onder begeleiding van een deskundige natuurgids wandelt u zo’n 2 uur en komt onderweg van alles te weet over de natuur en over het verhaal van roofridder Zwarte Narob, die er hoogst persoonlijk voor gezorgd heeft dat er een ven is ontstaan bij Kapellerput. Op die plaats stond vroeger een kapel. Lange tijd spaarde roofridder Zwarte Narob deze bijzondere kapel van plundering. Pas toen hij ontdekte dat zijn vrouw en dochter deze stiekem bezochten, bedacht hij zich. Maar op het moment dat hij de kapel betrad, opende de aarde zich plotseling. De kapel met Zwarte Narob verdween samen met de plunderaars in de diepte en het gat vulde zich met water: de Kapellerput. Dat is nog altijd te zien.

Een mooi verhaal, maar dat is niet het enige dat over Kapellerput te vertellen is. Ook de natuurliefhebbers komen volledig aan hun trekken bij de IVN-wandeling. Het  gebied is namelijk een boeiend stukje Brabants landschap met naaldbos op arme zandgrond, dat langzaam omgevormd wordt tot een meer natuurlijk gemengd bos van naald- en loofhout. Met hier en daar een heideveld, een beekdal, stuifduinen en een aantal vennen. En dan die sterk meanderende Sterkselse Aa, een belevenis op zich. Een betere manier om de zondagmiddag door te brengen is er niet!

Het vertrek voor de wandeling is om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats van het conferentiecentrum. De deelname aan de wandeling is gratis. Voor een overzicht van alle wandelingen zie de website: www.ivn.nl/afdeling/heeze-leende

Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug