Luister
muziek
26 April 2017 14:04
Deel dit artikel:

Carla Piscaer, Lid in de Orde van Oranje Nassau

Toegekende onderscheiding aan mw. C.J.M. Piscaer (Carla, 74 jr), Lid in de Orde van Oranje Nassau                      

heeze-leende24
  / Redactie
Advertentie


Verdiensten:

2009-2016         voorzitter Seniorenbelangen Heeze, Leende, Sterksel

Stichting SeniorenBelangen Heeze-Leende-Sterksel (SB) is een overkoepelende organisatie voor de senioren in Heeze-Leende. In het bestuur zitten afgevaardigden van de lokale bonden voor ouderen (KBO’s en PVGE). SB wil als belangenbehartiger van alle senioren in Heeze-Leende het aanspreekpunt voor de gemeente zijn voor alle zaken die met het ouderenbeleid te maken hebben.

Decoranda is vanaf 01-12-2009 voorzitter van Stichting Seniorenbelangen Heeze-Leende-Sterksel. Zij is een voorzitter met verbindende kwaliteiten; weet mensen bij elkaar te houden en motiveert hen om samen te ondernemen. Ze houdt van kordaat optreden, pakt dingen met veel verve aan en communiceert uitermate goed met betrokkenen. Tijdens de verkiezingsperiode werden er door Seniorenbelangen openbare bijeenkomsten georganiseerd met lijsttrekkers van politieke partijen. Ook hier was decoranda de kartrekker.

Jaarlijks vindt er overleg plaats met het DB van Seniorenbelangen en het college van B&W. Ook vindt er regelmatig overleg plaats met beleidsambtenaren. Op die gesprekken bereid decoranda zich consciëntieus voor en vraagt dit ook van haar mede-bestuursleden. Mede dankzij haar niet aflatende inzet is Stichting Seniorenbelangen inzake het ouderenbeleid in de gemeente een gekend partner.

Tijdens haar zittingstermijn als voorzitter heeft decoranda een belangrijke bijdrage geleverd aan het project 50 plus actief, waarbij ouderen werden gemotiveerd en gestimuleerd om hun eigen verantwoordelijkheid te nemen en aandacht te hebben voor elkaar. Daarvoor zijn vele themabijeenkomsten met uiteenlopende onderwerpen georganiseerd. Maar wel steeds met het doel om ouderen te stimuleren zelf hun verantwoordelijkheid te blijven nemen en aandacht te houden voor elkaar. Tevens werd daartoe uitvoerige informatie aangereikt en kennis gedeeld.

Zij heeft onlangs een nieuw projectvoorstel geschreven. Leidend thema daarbij is 'Ouderen gaan digitaal'. Dit om praktische en bruikbare tools te ontwikkelen die er voor ouderen aan bijdragen dat zij zo lang mogelijk zelfstandig thuis kunnen blijven wonen. Hiervoor heeft ze contact gezocht met de jongerenwerker van de gemeente en als eerste stap werd samen met een aantal jongeren in eigen beheer een promotie- en voorlichtingsfilmpje gemaakt. Dit om te illustreren 'hoe jongeren hun leven kunnen vergemakkelijken, dankzij het gebruik van smartphone en app's. Daartegenover staan dan de ouderen die er nog veel minder vaardig in zijn of soms nog afwijzend.

2015-heden      mantelzorger

Decoranda is actief als mantelzorger voor een goede vriendin.

1995-2007         hockeyclub EMHC, Eindhoven

Decoranda was actief als bestuurslid en lid van de scheidsrechterscommissie, voorzitter van de lustrumcommissie en captain van het veteranenelftal. Ze heeft bij EMHC de scheidsrechters-commissie weer op de rails gekregen en was ze voor de lustrumcommissie als voorzitter de stimulerende kracht. Ook heeft ze lange tijd deel uitgemaakt van het bestuur van EMHC. Als captain van het veteranenelftal zorgde ze er voor dat de elftalzaken steeds goed geregeld waren. Vanwege haar vele verdiensten aan de vereniging werd decoranda in 2002 benoemd tot EMHC'er van het jaar.

1985-1988         hockeyclub Heeze

Decoranda is van juni 1985 tot en met juni 1988 voorzitter geweest van Hockey Heeze. Zij gaf als voorzitter een belangrijke impuls voor een gedeeltelijk eigen financiering en aanleg van het eerste kunstgrasveld van de hockeyclub. Dit veld werd aangelegd in het seizoen 1986/1987 en was destijds voor een vereniging van die omvang een geweldige prestatie. Ze zorgde er daarnaast voor dat een grote sponsor een 10-jarig sponsorcontract sloot met Hockey Heeze. Op verzoek van de leden ontving zij het lidmaatschap Lid van Verdienste.

2012-2016         bestuurslid Stichting Alzheimer Nederland, afd. Zuidoost Brabant/Alzheimer Café

Dit is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden en vrienden. Ook hulpverleners en andere belangstellenden zijn van harte welkom. Decoranda trad begin 2012 toe tot het bestuur van de Afdeling Zuidoost-Brabant. Ze is belast geweest met de verantwoordelijkheid voor het Alzheimer Café te Maarheeze, het vrijwilligersbeleid van de afdeling en de algemene bestuurstaken.

Decoranda heeft van een toen net opgericht Alzheimer Café een voortreffelijk functionerende organisatie gemaakt. Zij heeft zorg- en welzijnsinstellingen, welke gespreksleiders beschikbaar stellen, aan het Café weten te 'binden', heeft voor vrijwilligers, werkgroepleden en gespreksleiders in goed overleg taken en activiteiten duidelijk gemaakt en over de uitvoering daarvan regelmatig feedback gegeven.

Bovendien heeft decoranda kunnen zorgen voor passende relaties op ambtelijk en wethouderniveau met de betrokken gemeenten Cranendonck, Heeze-Leende en Valkenswaard, hetgeen gelet op de overdracht van bepaalde taken naar gemeenten van belang is voor de continuïteit van het Alzheimer Café.

De afdeling Zuidoost-Brabant is een vrijwilligersorganisatie. Decoranda heeft het vrijwilligersbeleid vorm gegeven en tevens uitgevoerd in de zin van kennismakingsgesprekken met nieuwe vrijwilligers, voortgangsgesprekken en het organiseren van activiteiten ten einde de onderlinge band te versterken.

2007-heden      secretaris Stichting Maatschappelijk Debat in de Cathrien

De Stichting Maatschappelijk Debat in de Cathrien wil discussiëren op inhoud. In de periode vanaf de oprichting tot 2012 zijn er jaarlijks 4 debatten georganiseerd. Decoranda maakt deel uit van de werkgroep die de debatten organiseerde. Haar bijdrage hieraan kenmerkte zich in haar praktische instelling bij de organisatie van de debatten, haar enthousiasme, haar stimulerende bijdrage aan het werk- en commissieverslag, haar accurate en snelle uitvoering van ideeën en acties, haar communicatieve vaardigheden. Door de parochiële herindeling in Eindhoven was de Catharinakerk op enig moment niet meer hiervoor beschikbaar. Daardoor werden de debatten en verdere activiteiten opgeschort. Nu speelt decoranda een cruciale rol bij het opnieuw vormgeven van debatten in de Augustijnenkerk. Ook daar werden door haar inmiddels twee debatten georganiseerd. Maar ook deze kerk blijft niet beschikbaar hiervoor zodat men zich ook daar thans beraadt. Decoranda is daarbij de spil in het overleg.

2006-heden      voorzitter en secretaris werkgroep ‘Paterskerk’

Vanaf 2006 is decoranda actief in en rondom de Paterskerk te Eindhoven. Aanvankelijk bij de eenwording van de twee kerkgemeenschappen in de binnenstad van Eindhoven (Paterskerk en Cathrien). Ook al ging dat niet altijd even soepel, decoranda was niet bang om moeilijke zaken aan te pakken en haar nek uit te steken. Toen in 2013 de samenwerking stopte was decoranda bereid zich in te zetten voor een nieuwe start van de Paterskerk. Samen met de nieuwe rector wist ze er in korte tijd weer een bloeiende gemeenschap van te maken. Haar kwaliteiten: slagkracht, heldere ideeën, duidelijke taal snelle verslaglegging, soepele omgang en bekend met veel mensen.

Nu de Paterskerk weer moet gaan sluiten vanwege de vergrijzing van de orde, zet zij zich in om samen met anderen elders een doorstart te kunnen maken met de geloofsgemeenschap 'Paterskerk'. Ze is een echter 'doorstarter'; van Binnenstadparochie naar Paterskerk en van Paterskerk naar een zelfstandige geloofsgemeenschap. Waar decoranda een opening ziet, zet ze door en dat is heel ondersteunend voor de gemeenschap.

* heden = ten tijde van de aanvraag

Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie