STERKSEL - Tijdens de vergadering van de Dorpsraad in Sterksel donderdagavond, stond onder andere het punt Albertlaan 4 op de agenda. De komst van 55 arbeidsmigranten naar De Heerlijkheid. Na een korte presentatie door Frenkel Beerens van Beerens Advies, waren er bij een aantal bezorgde inwoners direct een aantal vragen. ''Wat gebeurt er met het pand wanneer er geen arbeidsmigranten meer komen en er een vraag komt om er asielzoekers in te plaatsen? Verder is het aantal van 55 echt buiten proportie'', aldus een bewoner van de Albertlaan. Deze vond het tevens erg jammer dat de betreffende wethouder er niet was zodat de vragen direct beantwoord konden worden.
Ook twee huidige bewoners van het adres Albertlaan 4 waren met stomheid geslagen en wisten niets van de plannen. ''Ik ben voornemens om een eigen bedrijf te beginnen en heb de vraag neergelegd bij de wethouder. Het was volgens de wethouder geen probleem om daar iets voor mezelf te beginnen echter werd er niets over de plannen medegedeeld.''
Ook drie aanwezige gemeenteraadsleden die het eerder geplaatste bericht op HeezeLeende24 hadden gelezen waren naar De Valentijn gekomen om de plannen aan te horen want ook zij wisten helemaal van niets. Marten de Lange (PvdA), Geert Verzijden (De Lokale Liberale Partij) en Dennis Keuten (LOKAAL Heeze-Leende) waren met stomheid geslagen over het plan. ''Het is op z'n minst vreemd te noemen dat we helemaal van niets wisten en het via de media moesten vernemen.'' Ook de Dorpsraad werd pas om '5 voor twaalf' op de hoogte gebracht. ''Nog geen 48 uur voor de geplande vergadering van de Dorpsraad kregen wij een mail.''
Vragen stellen aan de wethouder
Nadat de kritische vragen zo goed mogelijk waren beantwoord is afgesproken dat iedereen de kans heeft om alsnog vragen te stellen aan de wethouder. Iedereen heeft de tijd tot 2 januari om een e-mail te sturen naar de Dorpsraad Sterksel via redactie@sterksel.nu. De Dorpsraad Sterksel zal de vragen bundelen en overhandigen aan de wethouder. De termijn voor het verlenen van de bouwvergunning is volgens de eigenaar van het pand half januari dus de tijd dringt.
De gemeenteraadsleden die aanwezig waren fronsten de wenkbrauwen en gaan er naar eigen zeggen zeker mee aan de slag. Onderstaand staan de directe links naar:
- Presentatie aan de dorpsraad
- Ruimtelijke onderbouwing Albertlaan 4
Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android