Luister
muziek
12 Mei 2018 13:30
Deel dit artikel:

Indrukwekkend werkstuk D-day gemaakt door leerlingen

GELDROP - In HAVO 5 hebben wij, Ian Kuijpers en Julien Jolly van het Strabrecht College, een Profielwerkstuk gemaakt. Dat is een verslag over één onderwerp naar keuze. Het thema heeft te maken met een van de vakken waar je eindexamen in doet. Wij kozen voor een belangrijk punt uit de Tweede Wereldoorlog: het begin van de bevrijding van Europa, Operatie Overlord, beter bekend als D-day.

6 Juni 1944, nu al weer 74 jaar geleden, de dag dat Operatie Overlord begon. In de mei-herdenkingsmaand herdenken we de Tweede Wereldoorlog en de slachtoffers die zijn gevallen voor onze vrijheid.
Operatie Overlord is van belang geweest voor de bevrijding van Europa. Als dit niet had plaats gevonden had de wereld er wellicht heel anders uit kunnen zien.

Normandië
Vanaf het begin dat we het onderwerp hadden vastgesteld wisten we al wat we als praktische opdracht wilden gaan doen. We wilden naar Normandië en daar een documentaire maken over Operatie Overlord. Wat begon als een leuk idee, is geëindigd in een mooi eindresultaat voor onze praktische opdracht. In Normandië hadden we verschillende zaken gefilmd: de stranden Utah, Omaha, Gold, Juno en Sword, bunkers en begraafplaatsen van de Duitse en Amerikaanse soldaten.
Naar Normandië gaan was een hele ervaring. Alle indrukwekkende dingen die we hebben gezien op internet stelden nog niks voor in vergelijking met de realiteit. De graven, stranden en bunkers waren heel indrukwekkend en het is bijna niet te bevatten wat hier allemaal heeft plaatsgevonden.

Presentatie en documentaire
Bij het profielwerkstuk hoort ook een presentatie. Deze hebben we gegeven aan de brugklas. Veel geïnteresseerde leerlingen hebben onze presentatie gevolgd, het filmpje bekeken en meegedaan aan een quiz.

Het proces om het profielwerkstuk te maken verliep (letterlijk) met vallen en opstaan. Wel zijn we heel blij met het eindresultaat. Want deze gebeurtenis mag nooit vergeten worden. Daarom vinden wij het ook heel belangrijk dat elk jaar op 4 mei de herdenking plaats vindt. Als u zelf onze documentaire wilt zien dan kunt u het onder dit artikel vinden. Onze documentaire is een combinatie van oude fragmenten, filmscenes en zelf opgenomen beeldmateriaal samengevoegd tot een informatief filmpje met een snufje humor.
Ian Kuijpers en Julien Jolly

heeze-leende24
  / Redactie
Advertentie

Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug