HEEZE - Heezenaar Bart Looijmans (39) is al zo lang hij zich kan herinneren gek van voetbal. Sinds zijn zevende nam zijn vader hem mee naar wedstrijden van PSV, sinds zijn elfde heeft hij al een seizoenkaart van PSV en volgt hij het Nederlandse maar ook het buitenlandse voetbal op de voet. Zo kwam hij in 2014 toevallig het boek 'Het gras uit Londen' tegen bij Lektura in Heeze en dat bracht hem op een droom die werkelijkheid werd in de laatste week van mei van dit jaar.
''Het boek beschrijft dertien voetbalstadions die in Londen liggen en die heb ik allemaal bezocht in vier dagen tijd. Daarbij ben ik nog naar het Wembley stadion geweest en het Olympische stadion omdat ik vond dat ik die echt niet mocht missen'', zegt Bart. Zij liefde voor het Engelse voetbal komt van zijn opa. ''Hij vocht in WOII in Nederland en leerde hier mijn oma kennen. Mijn moeder is op zestienjarige leeftijd terug naar Nederland gekomen dus dat Engelse bloed zit er wel een beetje in.'' Met de metro en de trein heeft Bart alle stadions in vier dagen weten te bezoeken.
Volgens de Heezer voetballiefhebber is de Engelse competitie de zwaarste van Europa. Wanneer hij vertelt over zijn voetbalreis naar Londen komen de herinneringen snel naar boven. Van iedere club heeft hij in de clubshop een speldje, een sleutelhanger of een shirtje gekocht als aandenken aan deze trip. ''De historie van de meeste clubs is enorm. Arsenal bestaat al sinds 1886 en Fulham heeft de oudste tribune ter wereld die stamt uit 1905. Daarbij zijn de emblemen vaak erg mooi en hebben de clubs bijnamen. Zo noemen ze Arsenal in de volksmond 'The Gunners' en zijn de 'Lions' van Millwall.''
Een fotoboek dat op tafel ligt herinnert aan de stadions die Bart bezocht. Zijn doel is om binnen drie jaar nog eens terug te gaan en dan ook daadwerkelijk een aantal wedstrijden te bezoeken. Hij maakte een mooie voetbalreis die mooie foto's en herinneringen opleverde. Tijdens het WK voetbal is hij dan ook supporter voor, hoe kan het ook anders, de Engelsen.
Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android