Luister
muziek
22 November 2020 12:30
Deel dit artikel:

Even voorstellen: de nieuwe beheerders op Kasteel Heeze

HEEZE - Venezuela, Suriname en Oekraïne....Zomaar wat landen waar Dick en Babette Reefman-Hoefsmit gewoond hebben maar Nederland voelde steeds weer als thuiskomen. Verhuizen blijkt niet vreemd voor het paar. ''We hebben denk ik wel in twintig plaatsen gewoond.'' HeezeLeende24 sprak de nieuwe beheerders van Kasteel Heeze die onlangs hun intrek hebben genomen in het monumentale kasteel in Heeze, de nieuwe woning van het avontuurlijke paar.

heeze-leende24
  / Thijs Verleg
Advertentie

Gastvrij, gezellige en twee warme persoonlijkheden. Aan de keukentafel in het kasteel maken we kennis met Dick en Babette. De Brabantse gezelligheid en toegankelijkheid straalt er vanaf en al snel blijken de nieuwe beheerders vooral avontuurlijk. Dick is geboren in Canada. Hij zag de halve wereld als stuurman op een olietanker bij Shell en als helikopterpiloot bij de Marine Luchtvaartdienst. Diverse missies over hele wereld brachten hem en zijn vrouw Babette uiteindelijk als defensieattaché naar Oekraïne en Venezuela om daarna terug te keren naar Nederland en met functioneel leeftijdsontslag te gaan.

Babette is een geboren Brabantse. Ze groeide midden in de bossen op in Teteringen en was lange tijd werkzaam in het onderwijs. In 2008 leerde zij Dick kennen toen hij werkzaam was in Breda bij de luchtmachtstaf. Babette heeft het vrijwilligerswerk in haar bloed zitten. In haar tijd in Oekraïne deed ze dat bijvoorbeeld in de hoofdstad Kiev. ''Ik heb daar een hospice opgericht en geholpen met het opzetten met een voedselprogramma.'' Met zeilen als gedeelde passie en zoekend naar het avontuur hebben ze in de ruim twaalf jaar dat ze elkaar kennen al heel wat meegemaakt. Ze kijken terug op een 'mooi boek' met ervaringen waaronder een zeiltocht van Zweden naar Frankrijk en de vele plaatsen waar ze samen gewoond hebben en waaraan nu een nieuw hoofdstuk toegevoegd gaat worden: Het beheren van Kasteel Heeze.

Dick is de man van het afvinken van lijstjes en gestructureerd werken terwijl Babette organisatorisch erg sterk is. Het tweetal lijkt samen dan ook de gedroomde opvolging van Petra en Erik Bouwmeester die Kasteel Heeze de afgelopen jaren in optima forma beheerd hebben. ''Toen we in mei van dit jaar de advertentie zagen waren we direct nieuwsgierig. Een beetje speurwerk bracht ons al snel naar Kasteel Heeze waar we een aantal gesprekken gehad hebben met o.a. Sammy waarna we medio september groen licht kregen.'' Dick en Babette hebben er duidelijk enorm veel zin in. Samen hebben zij vier kinderen die eveneens in Nederland wonen en drie hondjes. ''We hebben een hond uit België, Oekraïne en Venezuela. Na ruim een week staan er nog wel wat verhuisdozen maar we beginnen ons al helemaal thuis te voelen. We leren veel mensen kennen en hebben inmiddels al de eerste bruiloft gehad op het kasteel.''

De omgeving vinden ze prachtig, het dorp Heeze vinden ze geweldig en de mensen zijn aardig. Dick en Babette grijpen deze uitdaging met beide handen aan willen graag de inwoners leren kennen. ''De komende tijd moeten we alles 'eigen maken' en gaan we de uitdaging aan om veel mensen te leren kennen in deze nieuwe prachtige omgeving. We hebben er vooral heel erg veel zin in! 

Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug