Luister
muziek
24 April 2022 15:00
Deel dit artikel:

Peter Hendrikx fietst de Mont Ventoux voor vriend Frans met ALS

HEEZE - Op 9 februari dit jaar kreeg Peter Hendrikx uit Heeze een appje van zijn goede vriend Frans. “Hoi, ik heb heel slecht nieuws…..”. Vanaf toen veranderde er vanalles.

heeze-leende24
  / Thijs Verleg
Advertentie

Frans is een nuchtere vent van 55 jaar dus je schrikt je kapot. Diagnose ALS. Dat sloeg dus echt in als een bom. Na een korte periode van lichamelijke pijntjes en ongemak en niet direct kunnen achterhalen wat er aan de hand was, zag de toekomst voor zijn vrouw Wilma en drie jongens er compleet anders uit.

Helaas is er geen medicijn en geen behandeling om deze vreselijke ziekte te stoppen. Al snel hebben de drie zoons Rob, Sander en Daan het geweldige idee opgevat om voor hun vader en de stichting ALS de TOUR du ALS te gaan fietsen op 9 juni 2022. Dat is een beklimming per fiets, of te voet,van de Mont Ventoux in Frankrijk. Fantastisch om te zien wat er bij deze drie stoere jongens aan drijfveer is ontstaan om hun vader een hart onder de riem te steken na het horen van dit vreselijke nieuws.

"Ooit was wielrennen een grote passie van mij maar mijn wielrenfiets hangt alweer 25 jaar aan de wilgen. Ik heb ook wel eens gedacht om deel te nemen aan de Alpe d’Huzes, maar het is er nooit van gekomen vanwege de bekende smoesjes. Geen tijd, komt niet uit met werk, niet getraind, geen tijd om te trainen, te zwaar…. Maar natuurlijk; na een lichte aarzeling heb ik nu wel besloten om ervoor te gaan", aldus Peter Hendrikx.

Dat wordt nog pittig. De ondernemer uit Heeze is inmiddels volop in training en hoopt de komende weken zijn conditie nog verder te kunnen verbeteren. Op 7 juni vertrekken ze met Frans, zijn gezin en de vriendengroep naar Frankrijk. "Persoonlijk hoop ik met het fietsen Frans een héél klein beetje morele steun te kunnen geven en veel sponsorgeld op te halen voor de Stichting ALS. Daarom doe ik een oproep namens mijn vriend, zijn gezin en de Stichting ALS om te doneren aan de stichting ALS. Er is veel geld nodig voor onderzoek naar een medicijn om deze slopende ziekte te stoppen"

Kijk voor meer informatie op: www.tourduals.nl (team Fietsen voor Frans) of scan met je camera op je telefoon onderstaande QR-code. Iedere donatie, klein of groot, aan het team Fietsen voor Frans maakt het verschil en wordt zeer gewaardeerd.

Download de gratis app van Heeze-Leende24 en mis niets → Apple | Android

Deel dit artikel:
Advertentie



Ga terug
Advertentie
Advertentie